"4 milyon Dolarlık adamı yendim"

Daum'un Galatasaray maçı sonrası "Eğer bir Türk antrenör olsaydım, 'Tam da uzaktan şutlarla gol bulmak istemiştik' açıklamasına Kasımpaşa teknik direktörü Yılmaz Vural'dan yanıt geldi.

Daum’un açıklamalarını Radyospor’da Aydın Cingöz ile Gündem programına katılarak değerlendiren Yılmaz Vural, “Bir yanda 4 milyon dolarlık Daum, diğer yanda 400 bin dolarlık Yılmaz Vural ve sonuç ortada 3-1” dedi.

"DAUM’UN AÇIKLAMALARINI ANLAMADIM"
Daum’un açıklamalarını anlamakta güçlük çektiğini ifade eden Vural, “Daum Türk antrenörlüğünü aşşağılıyor mu, küçültüyor mu, ne demek istiyor? Ben anlamadım. Türk antrenörlerin Daum’un bu açıklamasına karşı harekete geçmesi gerekiyor. Onun ifadesine göre Türk antrenörler yalan mı söylüyor? Daum ile heç bir sıknıtım yok, karşılaştığım yerde de selam veririm ancak bütün Türk antrenörleri kast ettikten sonra herhalde biri uyandır dı ki ve  “sen ne yapıyorsun” diye uyardı ki ardından lafını değiştiriyor. Akıllı bir teknik direktör tutupta maç yapacağı rakip teknik direktörü bu denli motive etmez” dedi.
 
"ÇIKSIN YILMAZ VURAL DESİN"
İsim vermeden Daum’un kendisini eleştirmesini değinmeye devam eden Vural, “Eğer beni kastediyorsa çıksın açık açık benim ismimi vererek açıklamasını yapsın. Ben nasıl isim vererek konuşuyorsam o da konuşssun. Bu güne kadar susup derbi kazandıktan sonra çıkıp konuşması yanlış. Zamanlama hatası var. Derbi kazanmışssın ona sevin, Yılmaz ile Ahmet ile ne uğraşıyorsun!” şeklinde konuştu. 

"DAUM’U YENİYORUM"
Daum’un kendisini sözcü olarak nitelendirmesi hakkındaki soruyaysa Vural, “Ben Türk antrenörlerinin sözcüsüyüm ve sözcüsü olmaktanda mutlu oluyorum, gurur duyuyorum. Bu benim görevim. Ben büyük maçlara her zaman daha daha farklı hazırlanıyorum ve bunu gösteriyorum. İşte bir yanda 4 milyon dolarlık adam Daum, diğer yanda 400 bin dolarlık Yılmaz Vural ve benim takımım Daum’un takımın 3-1 yeniyor. Yılmaz Vural, Daum’u yeniyor”

"DAUM GELSİN BURALARDA BAŞARILI OLSUN"
Büyük takımlarda başarılı olmanın kolay olduğunu söyleyen Vural, “Bu isimler gelip başarılarını küçük takımlarda göstersinler. Sihirbazlığı buralarda yapsınlar. Başarılı olmak onların koşullarında çok kolay.  Daum ile aramda kan davası yok. Ben bir felsefeyi savunuyorum. Ben yabancı bir antrenörü özümsemek zorunda değilim. Takımıma şut çalışması yaptırıyorum, Şut çalışması antremanının bir parçaısıdır.

Fenerbahçe camiasına hiçbir zaman tavrım yok olamaz. Fikrim var konuşuyorum ve Daum açıklamalarıma saygı duymalı. Daum’da ortaya bir fikir koyar ve konuşursa ona saygı duyarım” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !