Embed

Uefa Euro 2016 Stad Projeleri

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve Kayserispor’un maçlarını oynadığı Kayseri Kadir Has Stadyumu 2009 yılının başında kapılarını açtı.

UEFA Euro 2016 yönetmeliğine ve turnuvanın gereksinimlerine göre yenilenen Kayseri Kadir Has Stadyumu’nda görüş açısı tüm koltuklar için ideal değerine getirilecek, VIP alanları genişletilecek, medya tesisleri güncel hale getirilecek ve umumi tuvaletlerde iyileştirmeler yapılacak.

Stat, futbol ve konaklamaya yaptığı katkıların yanında, turnuva sonrasında Kayserispor SK’nın kullanacağı kulüp ofisleri, bir futbol müzesi ve taraftar mağazası, bir spor merkezi ve TFF Anadolu Eğitim ve Spor Merkezi gibi tesisleri de  şehre miras bırakacak.

Yerel yönetim ayrıca stadyumu ve çevresini, Atatürk Atletizm Spor Merkezi’yle iş birliğine giderek (Kayseri Üniversitesi’yle birlikte) bir “spor merkezi” haline getirmeyi , VIP seviyesinde kongrelerin gerçekleştirebileceği bir kongre ve iş merkeziyle,  resmi ziyafetlerin verilebileceği tesislere sahip bir spor oteli yapmayı hedefliyor.

Mevcut toplu taşıma ağlarıyla  şehir merkezine, havaalanına ve taraftar alanlarına ulaşımı oldukça rahat olan stadın, 2014 yılına kadar yapılacak yeni projelerle geliştirilecek otobüs ve tramvay hatlarıyla ulaşım olanakları daha zengin ve rahat bir hale getirecek.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !