Embed

Uefa Euro 2016 Stad Projeleri

1995 yılında açılan Atatürk Olimpiyat Stadı, Türkiye’nin en büyük stadıdır. UEFA’nın Elit stadyumları arasında olan stat, 2005 yılındaki, Liverpool FC ile AC Milan arasında oynanan unutulmaz Şampiyonlar Ligi Finali’ne ev sahipliği yapmıştır.

Stadın net seyirci kapasitesini 60,000’in üzerine çıkarmak ve diğer gereklilikleri sağlamak için statta büyük değişikler yapılarak,  seyircilerin Euro 2016’nın açılış maçının, final maçının ve oynanacak diğer 6 maçın keyfini dünyanın en büyük kapalı tribününe sahip stadında çıkarması için kapasite 90,000’in üzerine çıkarılacak.

Net ve brüt kapasiteyi sırasıyla 81,000 ve 90,000’in üzerine çıkarmak için zemin 2.15 metre alçaltılacak.

VIP davetlilerin ve medyanın daha rahat ağırlanabilmesi için, 3. ve 4. seviye VIP alanları genişletilecek.  Ayrıca, batı tribününe 12, doğu tribününe de 32 yeni loca eklenelerek loca kapasitesi 80’e çıkarılacak.

Yenilenmiş haliyle Türk Futbolunun en önemli stadı halini alacak Atatürk Olimpiyat Stadı, gelecekte Türk Milli Takımı’nın  oynayacağı maçların yanında,  Türkiye Kupası Finali ve Süper Kupa Finali gibi önemli maçlara da TFF’nin organizasyonluğunda ev sahipliği yapacak.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !